آب بندی و کنترل نشتی

خانه   /   راهکارهای مقاوم سازی   /   آب بندی و کنترل نشتی

راهکارهای آب بندی و کنترل نشتی از جمله موارد حیاتی در صنعت ساختمانی و حوزه‌های صنعتی مختلف می‌باشد. شرکت مقاوم سازی تکنوپل با بهره‌گیری از تکنولوژی FRP و FRCM، راهکارهایی جهت مهار نشتی در خطوط لوله و سازه‌های بتنی ارائه می‌دهد. این راهکارها شامل استفاده از متریال‌هایی با قدرت استحکام بالا مانند الیاف کربن و شیشه در ماتریس سیمانی می‌باشد. از جمله روش‌های ارائه شده توسط تکنوپل می‌توان به استفاده از کامپوزیت FRP و FRCM، نصب کلمپ‌های مهار نشتی بدون قطع جریان سیال، و استفاده از کیت‌های تعمیر نشتی لوله اشاره کرد. این راهکارها به صورت ساده، اقتصادی، و موثر برای مهار و رفع نشتی در سازه‌ها و لوله‌ها استفاده می‌شوند، ممکن است تا فشار ۴۳۵psi و دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد مورد استفاده قرار گیرند، و از لحاظ اقتصادی نیز از پیشرفت‌های قابل توجهی برخوردارند.

راهکارهای تخصصی آب بندی و کنترل نشتی

 

در شرکت مقاوم سازی تکنوپل راهکار طراحان ما، توسعه روش هایی جهت مهار نشتی در هنگام عبور جریان سیال در خطوط لوله در کمتر از چند دقیقه است. کارشناسان تکنوپل با بهره‌گیری از تکنولوژی ویژه FRP و تعمیر نشتی با ایجاد تکیه‌گاه گیردار، یک راهکار اقتصادی و مطمئن با هدف کمک به کاهش اتلاف سیال، در اثر نشتی سیستم و برطرف سازی نیاز مشتریان ارائه می‌کند.
اگر شما یک نشتی آب در داخل ساختمانتان بیابید، روش ارائه شده توسط تکنوپل یک راه‌حل قابل اطمینان است که شما تعمیرتان به آن نیاز دارید. روش ما بسیار ساده مورد استفاده قرار می‌گیرد و خودتان می‌توانید آن را نصب کنید و همزمان با عبور جریان سیال از داخل لوله نشتی را فورا مهار کنید.
آب می‌تواند یک عامل مخرب برای اجزا سازه ای بتنی باشد. با این حال، تعمیر و نگهداری و محافظت روزمره باعث افزایش طول عمر زیرساخت‌های حمل و نقل می‌گردد. تکنوپل راه‌حل‌های ایده‌آلی برای زیرساخت‌های حوزه حمل و نقل مانند پل‌ها و تونل‌ها که ممکن است تحت تاثیر پدیده نشتی قرار گیرند، ارائه می‌کند.
روش های مهار نشتی تکنوپل در خطوط لوله و مخازن ذخیره مایع، با رویکرد تعمیر مقرون به صرفه و بدون قطع جریان سیال خط لوله و یا تخلیه سیال درون مخزن، در حوزه آب و فاضلاب بسیار قابل قبول است.
تعمیر نشتی در صنایع نفت، گاز و تجهیزات صنعتی با روش‌های مرسوم مانند جوشکاری بنابر دلایل ایمنی مجاز نمی باشد. در چنین شرایطی، بهره‌گیری از راهکارهای مقاوم سازی تکنوپل برای تعمیر نشتی سازه‌ها یک راه حل ضروری و اجتناب ناپذیر است.
مقاوم سازی تکنوپل جهت مهار نشتی برای محیط‌های دریایی از جمله شرایط زیر آب روش هایی را به صورت ویژه طراحی نموده است. در برخی از پروژها تعمیر نشتی می تواند بدون نیاز به پیمانکار و تجهیزات ویژه توسط خود کارفرما در کمترین زمان ممکن انجام گیرد.
در ادامه شما می‌توانید با جزییات مربوط به راهکارهای تخصصی کنترل نشتی تکنوپل آشنا شوید:

 • ساختمان‌ها
 • زیرساخت‌های حمل و نقل
 • سازه های آب و فاضلاب
 • نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع مادر
 • سازه‌های دریایی

آب بندی و کنترل نشتی با استفاده از کامپوزیت FRP

تکنوپل بر مبنای کامپوزیت FRP راهکارهای موثری جهت بهسازی سازه‌هایی که نیاز به تعمیر و مقاوم‌سازی دارند ارائه می دهد. سیستم کامپوزیت FRP شامل طیف گسترده‌ای از الیاف کربن و الیاف شیشه تقویت کننده با استحکام بالا و رزین اشباع متناسب با الیاف می‌باشد.

آب بندی و کنترل نشتی با استفاده از کامپوزیت FRCM

کامپوزیت FRCM عبارت است از ماتریس سیمانی تقویت شده با الیاف. در این روش از شبکه های الیاف کربن و مش فایبرگلاس و بر بستر ماتریس سیمانی با مقاومت بالا به منظور تقویت و استحکام سازه های بتنی و بنایی استفاده می گردد.

کنترل و رفع نشتی آب به وسیله کامپوزیت FRCM
کنترل و رفع نشتی آب به وسیله کامپوزیت FRCM

کنترل نشتی لوله به روش کلمپ

در این راهکار یک نیروی فشاری به منظور مهار و رفع نشتی لوله تا فشار Psi1160 اعمال می گردد. این سیستم شامل کمربند مستحکم کننده و وصله پلاستیکی که بر روی مرکز ناحیه نشتی قرار می‌گیرد و نیروی فشاری محلی جهت افزایش ظرفیت مهار نشتی ایجاد می‌کند. یک سیستم مکانیکی بر مبنای بستن گیره که شامل وصله FRP و نوار استیل فاقد کرنش می‌باشد. این راهکار بسیار ساده و با حداقل زمان قابل اجرا است.

تعمیر نشتی لوله با استفاده از کلمپ
تعمیر نشتی لوله با استفاده از کلمپ

کیت کنترل نشتی لوله (DIY)

کیت تعمیر نشتی بسیار سریع و مقرون به صرفه به منظور استفاده بر روی تمامی لوله ها با جنس وسایز متفاوت می‌باشد. این راهکار برای نشتی‌های تا فشار ۴۳۵psi و دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5/5 - (5 امتیاز)

درخواست ارائه خدمات تخصصی مقاوم سازی سازه و ساختمان

در صورتی که نیاز به مشاوره و راهنمایی در خصوص خدمات تخصص مقاوم سازی، خرید محصولات مقاوم سازی، مقاوم سازی با FRP و... دارید؛ می توانید با کارشناسان ما در شرکت مقاوم سازی تکنوپل در ارتباط باشید.

تماس بگیرید

پاسخ به سوالات متداول شما در ارتباط با آب بندی و کنترل نشتی

به دلیل حفظ ایمنی و جلوگیری از خطر انفجار و آتش سوزی

کیت کنترل DIY برای نشتی‌های تا فشار ۴۳۵psi و دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد مورد استفاده قرار می‌گیرد

در این راهکار یک نیروی فشاری به منظور مهار و رفع نشتی لوله تا فشار Psi1160 اعمال می گردد. این سیستم شامل کمربند مستحکم کننده و وصله پلاستیکی که بر روی مرکز ناحیه نشتی قرار می‌گیرد و نیروی فشاری محلی جهت افزایش ظرفیت مهار نشتی ایجاد می‌کند. یک سیستم مکانیکی بر مبنای بستن گیره که شامل وصله FRP و نوار استیل فاقد کرنش می‌باشد. این راهکار بسیار ساده و با حداقل زمان قابل اجرا است

سیستم کنترل نشتی کلمپ تا فشار1160 Psi را پشتیبانی می‌کند

در این راهکار بدون اینکه نیاز به قطع جریان سیال باشد براحتی می‌توان نشتی را کنترل کرد

4 نظر

 1. با عرض سلام و درود خدمت تکنوپل
  برای بهبود وضع لوله های خورده شده و لوله هایی که مقاومت و سختی لازم برای کاربری خود را ندارند به طور کلی چه راهکار هایی وجود دارد ؟

  1. با سلام و احترام به طور کل چند راه حل وجد دارد و بنا به شرایط پروژه بهترین راه حل توسط تیم تکنوپل ارائه می گردد.
   می توان لوله را با لوله ای جدید و مناسب تعویض نمود، یا می توان بدون تعویض لوله، آن را از بیرون مقاوم سازی نموده و کماکان از لوله قدیمی استفاده کرد و یا بدون تعویض لوله، آن را از درون، مقاوم سازی نمود که راهکار های مقاوم سازی متنوعی هم هماند استفاده از کامپوزیت FRP ، کامپوزیت FRCM ، روش کلمپ و … وجود دارد که طبیعی است که هر کدام از این گزینه ها دارای مزیت ها و معایب خاص خود هستند.

  1. درود بر شما، شما می تونید از محصولاتی مثل عایق‌ها و یا ژئوممبران ها استفاده کنید.

نظر خود را درج کنید..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *