راهکارهای ترمیم و تعمیر بتن

مقاوم سازی تکنوپل راهکارهای تخصص جهت ترمیم و تعمیر انواع آسیب دیدگی های بتن شامل خوردگی، شن زدگی، ترک در بتن، کرموشدگی و… ارائه می دهد. متخصصین مقاوم سازی تکنوپل با بهره گیری از به روز ترین روش ها شامل کامپوزیت FRP، کامپوزیت FRCM و تزریق ترک، انواع آسیب های وارد به بتن را ترمیم می کنند.
روش های تخصصی ترمیم و تعمیر بتن را می توان به عنوان راهکاری قابل اطمینان جهت مقاوم سازی انواع ساختمانها شامل ساختمان های تجاری، عمومی، مسکونی و حتی بناهای تاریخی و در نتیجه بازگرداندن عملکرد آن ها به سطح استاندارد به کار برد.
تخریب و آسیب دیدگی بتن یکی از مشکلات رایج زیرساخت های حمل و نقل از جمله انواع پل های بتنی در طی سالین گذشته بوده است. با استفاده از راهکارهای ترمیم بتن ما از جمله تزریق در ترک و استفاده از کامپوزیت های FRP و FRCM می توان بتن آسیب دیده را ترمیم و از آسیب دیدن بتن در آینده جلوگیری کرد.
در طی دهه های گذشته سرویس دهی بی وقفه و مداوم المان های سازه ای در حوزه آب و فاضلاب منجر به آسیب دیدگی بتن شده که این امر یکپارچگی سازه ای آن ها را به مخاطره انداخته است. روش های مورد استفاده در تکنوپل جهت ترمیم و رفع آسیب دیدگی بتن می تواند به عنوان راهکار قابل اطمینان و اقتصادی جهت بهسازی و مقاوم سازی المان های بتنی آسیب دیده در این نوع سازه ها مورد استفاده قرار گیرد.
مساله تخریب و آسیب در بتن یکی از مهمترین مشکلات موجود در سازه ها و تاسیسات واقع در مناطق صنعتی همچون نفت، گاز و پتروشیمی می باشد. مساله آسیب دیدگی بتن همچون ترک خوردگی و خوردگی بر عملکرد تجهیزات صنعتی تاثیر گذاشته و در نتیجه صاحبان صنایع می بایست میلیون ها دلار در سال صرف ترمیم ،بهسازی و مقاوم سازی آن ها بکنند. به همین علت مقاوم سازی تکنوپل راهکارهای با طول سرویس دهی بلند مدتی را جهت بازگرداندن ظرفیت سروی دهی سازه های صنعتی آسیب دیده از جنس بتن و کاهش هزینه های تعمیر و بازسازی آن ها ارائه می دهد. انتخاب روش های و مصالح مناسب جهت ترمیم و بهسازی سازه های دریایی از جنس بتن یکی از چالش برانگیزترین جنبه های مقاوم سازی سازه ای می باشد. روش های پیشنهادی ترمیم بتن ما جهت استفاده در سازه های دریایی نیازمند مقاوم سازی و بهسازی بسیار ایده آل می باشد.
در ادامه شما می‌توانید با جزییات مربوط به راهکارهای تخصصی ترمیم و تعمیر بتن تکنوپل آشنا شوید.

 • ساختمان‌ها
 • زیرساخت‌های حمل و نقل
 • سازه های آب و فاضلاب
 • نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع مادر
 • سازه‌های دریایی

ترمیم بتن با استفاده از کامپوزیت FRP

تکنوپل بر مبنای کامپوزیت FRP راهکارهای موثری جهت بهسازی سازه‌هایی که نیاز به تعمیر و مقاوم‌سازی دارند ارائه می دهد. سیستم کامپوزیت FRP شامل طیف گسترده‌ای از الیاف کربن و شیشه تقویت کننده با استحکام بالا و رزین اشباع متناسب با الیاف می‌باشد..

ترمیم بتن با استفاده از کامپوزیت FRCM

کامپوزیت FRCM عبارت است از ماتری سیمانی تقویت شده با الیاف. در این روش از شبکه های الیاف کربن و بر بستر ماتریس سیمانی با مقاومت بالا به منظور تقویت و استحکام سازه های بتنی و بنایی استفاده می گردد.

ترمیم بتن به روش تزریق رزین

راهکارهای ترمیم مبتنی بر تزریق رویکردی جدیدی برای بازگرداندن استحکام سازه‌ای بتن‌های آسیب دیده فراهم ساخته است. این سیستم از رزین های کارآمد با چسبندگی سریع استفاده می‌کند که به وسیله پمپ به داخل ترک‌های بتن تزریق می‌گردد.

تعمیر و ترمیم بتن
5 (100%) 3 vote[s]

2 thoughts on “تعمیر و ترمیم بتن

  • امیر محمد بنایی says:

   با سلام و احترام
   اصولاً تعمیر صحیح انواع ترک در بتن به علت وقوع و همچنین انتخاب روش درخور آن بستگی دارد، در غیر این صورت تعمیرات ممکن است بصورت موقت باشند. لذا برای یک تعمیر موفق و همیشگی بایستی از عدم پیشروی علل ترک خوردگی کسب اطمینان نمود.
   ترک های باریکی را میتوان به طریقه تزریق رزین های اپوکسی پر نمود. در این روش نقاط تزریق متناوباً با فواصل کوتاهی در طول ترک قرار داده شده و سپس سطح ترک کاملاً آب بند میشود تا از فرار و نشست رزین در مدت تزریق جلوگیری شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *