استفاده از تجربیات لامبورگینی در زمینه فیبر کربن جهت ساخت ایمپلنت‌های دندان

  • تحریریه تکنوپل
  • اخبار
  • مدت زمان خواندن مقاله: 2 دقیقه
  • 0 نظر
  • شناسه مقاله: 3466
استفاده از تجربیات لامبورگینی در زمینه فیبر کربن جهت ساخت ایمپلنت‌های دندان

لامبورگینی طی قراردادی با مؤسسه تحقیقاتی هیوستون آمریکا، تجربه خود در زمینه استفاده از فیبر کربن را جهت ساخت ایمپلنت‌های دندان به اشتراک خواهد گذاشت.

خودروساز برجسته ایتالیایی، لامبورگینی، همواره به عنوان یکی از پیشتازان استفاده از ترکیبات مختلف فیبر کربن در خودروهای جاده‌ای و مسابقه‌ای شناخته می‌شود. این شرکت اعلام کرده است که دانش خود در زمینه استفاده از ترکیبات فیبر کربن را جهت تحقیقات پزشکی، با مؤسسه تحقیقاتی هیوستون (HMRI) واقع در ایالت تگزاس به اشتراک خواهد گذاشت.

هدف از این همکاری دستیابی به ترکیبی از فیبر کربن است که با ساختار سلول‌های بدن انسان همخوانی داشته باشد و سیستم ایمنی بدن نیز این ترکیبات را به عنوان ماده‌ای خطرناک تشخیص ندهد. موادی که می‌توانند در ساخت ایمپلنت‌های دندان و دیگر کاربردهای پزشکی مورد استفاده قرار گیرند.

این تحقیقات در مراحل ابتدایی با هدف به‌کارگیری ترکیبات جدید در ساخت ایمپلنت‌های کوچک و اعضای مصنوعی انجام خواهد شد. مؤسسه تحقیقاتی هیوستون در زمینه بررسی مواد مختلف و کاربردهای پزشکی آن‌ها، سابقه طولانی دارد. این مؤسسه به نوعی پیشتاز عرصه استفاده از نانوتکنولوژی در طراحی و ساخت ایمپلنت در مقایسه با سایر مؤسسات تحقیقاتی در سراسر جهان به شمار می‌آید.

ماورو فراری مدیر عامل مؤسسه تحقیقاتی هیوستون طی بازدید خود از شرکت لامبورگینی در شهر بولونیا ایتالیا، با استفان دومنیکالی مدیرعامل لامبورگینی دیدار و تفاهم‌نامه همکاری را به امضا رساندند.

مدیرعامل مؤسسه تحقیقاتی هیوستون و لامبورگینی-تکنوپل
استفان دومنیکالی، مدیرعامل لامبورگینی، به همراه ماورو فراری مدیرعامل مؤسسه تحقیقاتی هیوستون در حال امضای تفاهم‌نامه همکاری

شرکت لامبورگینی پیش از این نیز با مؤسسات تحقیقاتی پزشکی متعددی در زمینه‌های گوناگون قرارداد همکاری امضا کرده است. این شرکت قراردادهایی طولانی مدت را با واحد پزشکی دانشگاه بولونیا، بیمارستان سنت اورسولا و چندین مؤسسه عصب‌شناسی و ارتوپدی در سراسر ایتالیا به امضا رسانده است.

منبع: zoomit.ir

5/5 - (1 امتیاز)

پرسش و پاسخ

نظر خود را درج کنید..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *