معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به کمبود سرانه آموزشی در استان تهران، گفت: این استان به ۳۰ هزار کلاس درس نیاز دارد؛ البته این کلاس‌های درس یا باید ساخته شود و یا نیاز به نوسازی و مقاوم‌سازی دارند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «شهر فردا»،شکراله حسن بیگی در تشریح کمبود سرانه آموزشی در استان و شهر تهران و لزوم مشارکت خیرین مدرسه ساز و اجرای وظایف قانونی توسط انبوه سازان در تامین فضای آموزشی، گفت: بر اساس مطالعاتی که در سال گذشته انجام شد نشان داد که استان تهران به ۳۰ هزار کلاس درس نیاز دارد البته این کلاس‌های درس یا باید ساخته شود و یا نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند.

وی افزود: مقرر شده است اقدام برای تامین این کمبود با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس، خیّرین مدارس و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی انجام شود که با هماهنگی فرمانداران و آموزش و پرورش شهرستان‌ها، نیازهای مذکور به فرمانداران ابلاغ شده و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این طرح، اقدامات دولت و خیّرین مدرسه‌ساز مناسب بوده، اما مشارکت بنگاه‌های اقتصادی در این طرح کمرنگ بوده که تلاش داریم بنگاه‌های خصوصی بزرگ نیز در این طرح اقدامات بیشتری انجام دهند. قانون به اداره کل آموزش و پرورش اجازه داده قسمتی یا تمامی یک مدرسه ارزشمند را بفروشد و به جای آن در دیگر نقطه پایتخت مدارسی احداث کند که این طرح به کمبودهای فضای آموزش و پرورش در تهران و شهرستان‌ها کمک می کند ، چراکه در قبال ملکی با ارزش که به فروش می‌رسد بعضا می‌توان چندین مدرسه احداث کرد.

معاون استاندار تهران درباره تکلیف قانونی انبوه سازان در تامین فضای آموزشی گفت: در مورد انبوه سازان به ویژه در منطقه ۲۲ مقرر بوده تا به ازای هر ۲۰۰ واحدی که ساخته می شود مدرسه ای در کنار آن تجهیز شود؛ اما متاسفانه این احکام اجرا نشده است این موضوع در حال پیگیری است ضمن اینکه، انبوه سازانی که هزار واحد می سازند نیز باید مدرسه احداث کنند که این مهم نیز باید به دقت اجرایی شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل