دولت با تدوین برنامه زمان بندی شده پروژه های عمرانی اولویت دار را تکمیل کند

یوناتن بت کلیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت تسریع در تکمیل پروژه های عمرانی در کشور، گفت: کمبود منابع قفل بزرگی بر پروژه های عمرانی بوده و اجازه پیشرفت به آن ها نمی دهد.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با شروع به کار تکمیل پروژه های عمرانی اشتغال بسیاری در کشور ایجاد خواهد شد، افزود: تامین منابع مورد نیاز پروژه ی عمرانی یکی از دغدغه های اصلی است زیرا بخش اعظمی از بودجه کشور صرف امورات جاری می شود.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به کمبود بودجه برای تزریق به پروژه ی عمرانی باید راهکارهای دیگر اعم از فعال سازی بخش خصوصی، استفاده از فاینانس خارجی و غیره در دستور کار دستگاه اجرایی کشور قرار بگیرد، تصریح کرد: متاسفانه در کشور برخی پروژه های عمران تبدیل به آثار باستانی شده و مستهلک شدن سازه در حال رخ دادن است.

بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی دو بازوی تکمیل پروژه عمرانی

بت کلیا با بیان اینکه تسریع در تکمیل پروژه های عمرانی با استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی می تواند رونقی در بخش تولیدات ملی ایجاد کند، گفت: در شرایطی که تولید ملی با رکود مواجه است اگر بتوانیم پروژه های عمرانی را تکمیل کنیم به طور حتم تولیدات داخلی نیز به مصرف رسیده و از این منظر رونق اقتصادی عاید کشور خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت باید برنامه زمان بندی شده برای تکمیل تمامی پروژه عمرانی تهیه کند، ادامه داد: تزریق سرمایه های جذب شده به پروژه های عمرانی باید با در نظر گرفتن اولویت ها باشد تا به این ترتیب در بازه زمانی متناسب تکمیل این پروژه ها صورت بگیرد.

برخی پروژه های عمرانی بیش از نیم قرن عمر دارند

وی افزود: در حال حاضر برخی پروژه عمرانی در کشور عمری بیش از نیم قرن دارند که متاسفانه نیمه کاره بودن آن ها خواب سرمایه و هدر رفت بیت المال است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مسئولان باید به این نتیجه برسند که تزریق منابع به پروژه های عمرانی هزینه نبوده بلکه سرمایه گذاری است که می تواند اقتصاد کشور را نجات داده و بیکاری را کاهش دهد.

2.9/5 - (32 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با تکنوپل