کامپوزیت ATL و تامین مواد کامپوزیت Diab برای قایق ماهیگیری ۱۴ متری

قایق ۱۴ متری ماهیگیری بارکو برای استفاده در رودخانه ی بارکو کوئینزلند استرالیا بهینه شده است، این قایق توسط Roger Hill Yacht طراحی شده است، و توسط Julian Griffiths و گروهش در Noosa Marine استرالیا با کامپوزیت هسته ساندویچی از ماده کامپوزیت ATL با همکاری Diab ساخته شد.

http://www.technopol.ir/wp-content/uploads/2018/08/diab_divinycell-barcoo-drift.jpg
قایق بارکو ساخته شده از کامپوزیت ATL

صاحبان قایق بارکو یک قایق کوچک سفارش دادند که پشت قایق و کابین خلبان به طور خاص طراحی شده اند تا بتوانند سرگرمی های خود را برای ماهیگیری ورزشی طراحی کنند. Catamaran قوی قایق با استفاده از ترکیبی از پانل های کامپوزیتی DuFLEX با دیوینچل H80 و HM100 ساخت Diab با ساختار هسته فومی ساخته شده ساخته شد. بعضی از پانل ها با ورقه های یک طرفه چند لایه پوشش داده می شوند تا بتوان آنها را به صورت مقطعی با بخش های متداول تر از قسمت های بیرونی و مساحت بال عرشه مطابق با نوارها قرار گیرند. کشتی بارکو در عرض یک سال ساخته شده و راحت و شیک است، اما همچنین مقاوم و کاربردی نیزاست.

برای تامین استحکام بیشتر و حفظ سبکی قایق مهندسین بخش های پایینی و عرشه قایق را از Divinycell HM100 طراحی کردند. به این ترتیب قایق می تواند ضربات دینامیکی بالا و بارهای ضربه ای شدید را بدون اضافه کردن وزن به ساخت و ساز جذب کند. تمام بخش های ساختاری دیگر شامل دیواره و تیغه ها، کف های بدنه، ضلع کابین، عرشه جانبی و غیره به عنوان جعبه های ترکیبی DuFLEX که با دستگاه CNC ساخته می شوند و دارای Divinycell H80 با ضخامت های گوناگون و تقویت کننده های فایبر گلاس E به منظور برآوردن نیازهای طراحی و مهندسی عرضه می شوند.

کامپوزیت ATL

چسبندگی اتوماتیک نوار (ATL) و قرار دادن فیبر خودکار (AFP) فرآیندهایی هستند که از روباتیک مبتنی بر کامپیوتر استفاده می کنند تا یک یا چند لایه از نوار فیبر کربنی یا جفت بر روی یک قالب برای ایجاد یک بخشی یا ساختار ایجاد کنند. برنامه های کاربردی معمول شامل پوسته هواپیما و بدنه خودرو است.

ظاهر داخلی آن از یک جز CNC – Routed در پانل FEATHERLIGHT FF1015X6 Marine Grade از ATL Composites عرضه شده است. و پانل های فوق سبک با هسته ۱۵ میلیمتر Divinycell H60، با فوم کم چگالی IPN، بعنوان عایق حرارتی / صوتی خوب و سفتی عالی برای افزایش کارایی کلی هستند.

با یک پیشینه ثابت در کاربردهای دریایی، پانل های کامپوزیت DuFLEX با Pro – Balsa یا Divinycell با سازه هسته فومی Diab تولید شده و چند لایه با رزین اپوکسی اختصاصی تقویت شده با پوسته چند جهته E – Fiber Glass یا فیبر کربن ساخته شده است. بسته های کامپوزیتی DuFLEX از نسل اجزا طراحی الکترونیکی و طراحی دستگاه های CNC و اپراتورهای با تجربه و مطمئن حاصل شده است که هر کار را به استانداردهای سختگیرانه مورد نیاز بازار تولید می کند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل