عمر ساختمان های ایران

به گزارش صدای ایران، احمد مرادپور در مراسم افتتاح انجمن تخصصی صنایع همگن آسانسور و پله برقی استان ساخت و ساز را مقوله با اهمیتی عنوان کرد و افزود: متاسفانه در بیشتر ساخت‌ و سازها حداقل استانداردها رعایت نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه عمر مفید ساختمان در ایران نسبت به سایر کشورها پایین‌تر است، افزود: این موضوع به دلیل طراحی، روش اجرا و مواد و مصالحی است که در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود.

مرادپور تصریح کرد: ساختمان باید مقاوم، سبک و هوشمند ساخته شده و از تکنولوژی روز برخوردار باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بحث آسانسور در ساخت و ساز را پر اهمیت دانست و گفت: تاسیسات برقی و آسانسور در هر دقیقه ممکن است دچار مشکل شده و ایراد آن مشخص شود برای همین از حساسیت زیادی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: در کشورهای مختلف در این سازه‌ها تجهیزاتی استفاده می‌شود که آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل آن را می‌نویسند اما در کشور ما بعدا نوشته شده یا از آیین‌نامه غیربومی استفاده می‌شود.

مرادپور تاسیس انجمن تخصصی صنایع همگن آسانسور و پله برقی استان را اقدامی مطلوب در این صنعت عنوان کرد و ادامه داد: دولت در روند انجام کار نقش تسهیلگر را دارد و در این راستا هر کاری نیاز باشد انجام خواهد داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه باید روی نوآوری در این صنعت کار کرد، گفت: نباید از سازه‌ای که چندین سال به یک شکل خاص است استفاده کرد و می‌توان با ایجاد تغییراتی کوچک، محیط و نحوه کار آن را مطلوب‌تر کرد.

وی در پایان تاکید کرد: در راستای پیشبرد اهداف عمرانی استان لازم است جلسات اجرایی با حضور شهرداران، نظام مهندسی و صنعت، معدن و تجارت استان برگزار کرده و راهکارها و برنامه‌های خود را ارائه دهیم.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل