نصب دستگاه‌های زلزله نگار در کرمان پیگیری می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی امروز در دیدار جمعی از اعضای جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با وی به‌مناسبت هفته هلال‌احمر اظهارداشت: هلال‌احمر یک سازمان مردمی است که به درستی برای خدمت به مردم در زمان‌های بحرانی و حساس پایه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه هلال‌احمر استان در حوادثی که اتفاق افتاده آمادگی بسیار خوبی داشته است گفت: کرمان استانی حادثه‌خیز و به‌ویژه زلزله‌خیز است و مردم آمادگی خوبی پیدا کردند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بیش از هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی بازسازی شده است بیان کرد: مقاوم‌سازی در روستاها با جدیت پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور هلال‌احمر در دو زلزله بزرگ سال گذشته در کرمان بسیار به‌موقع بود افزود: ظرفیت هلال‌احمر بسیار بزرگ است و در بحث توانمندسازی مردم هم اگر ورود پیدا کند موفق خواهد بود.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه از طرح‌های هلال‌احمر در استان حمایت می‌کنیم و امیدواریم در سال جاری حادثه‌ای در استان نداشته باشیم عنوان کرد: نصب دستگاه‌های زلزله نگار در استان پیگیری می‌شود و با نصب این دستگاه‌ها از زمان و مکان وقوع زلزله زودتر آگاه می‌شویم که در زمان بحران لازم است.

وی با بیان اینکه باید پیش‌بینی‌های لازم برای زمان بحران انجام شود و با شناسایی توانمندی‌ها زمان امدادرسانی به مردم در بحران‌ها را کاهش داد گفت: آموزش در مدارس برای آمادگی در زمان زلزله و بحران بسیار مفید است و باید این آموزش‌ها را ادامه داد و پیگیری کرد.

4.4/5 - (67 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل