پهپاد های سریع ساخت

نمونه های ۳ بعدی چاپ شده برای تسریع تکرار طرح ها و برنامه های تولید سریع تر استفاده می شود.

اجزای بدنه / شاسی Tundra-M و درب قابل جابجایی با تکنولوژی (Windform SP (Modena, Italy پلی آمید پر شده با فیبر کربن ساخته شده است.

تست های مونتاژ / جداسازی قطعات چاپ شده با پرینتر ۳ بعدی، با طراحی برای ساخت، به ویژه از لحاظ اجزایی که چهار بازو را به بدنه ی UAV متصل می کنند، کمک می کند.

تکمیل شده، Tundra-M مونتاژ شده است.

تولید کننده ی هواپیما بدون سرنشین ( پهپاد ) (هوانوردی) (Hexadrone SAS (Saint-Just-Malmont, France به دنبال توسعه و تولید انبوه پهپاد جدید و سبک و در عین حال نیرومند که می تواند در جنگ های نظامی، صنعتی، آتش نشانی و کشاورزی محیط ها کاربردی باشد مدیر عامل شرکت هگزادرون، الکساندر لیبس، مدیرعامل هگزادرون می گوید: در پاسخ، یک تاندر جدید که Tundra-M نامیده می شود و توسط طراح صنعتی Rafael Chèze طراحی شده و برای استفاده در محیط های ناهموار طراحی شده است، طی یک دوره دو ساله توسعه یافته است.

Tundra-M دارای یک شاسی مرکزی یا مربعی (همراه با چتر نجات اضطراری) و چهار بازو بزرگ است که از موتورها و پروانه ها پشتیبانی می کند و همچنین میله های کوچکتر یا افزونه های کوچکتر. بازوها / پسوند سریع اتصال فعال است به طوری که مشتریان می توانند به سرعت تعویض بازو و لوازم جانبی را با تجهیزات و ویژگی های مختلف انجام دهند. ساختار پایه فرود در پشت قاب اصلی از بارهای فرود پشتیبانی می کند.

قبل از اینکه پهپاد وارد تولید شود، باید نمونه اولیه و آزمایشی ساخته شود. هگزادرون تصمیم به استفاده از تکنولوژی پخت لیزری قطعات (SLS) برای تولید نمونه های کاربردی در همکاری با (CRP Technology (Modena, Italy برای تسریع تکرار طرح ها و تسریع برنامه های پیشنهادی خود جهت تولید قطعات آن از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن سبک (CFRP) از طریق تزریق قالب گیری بهره می برد.

چهار بازو و پروانه هواپیمای بدون سرنشین سه بعدی با استفاده از پلی آمید با فیبر کربن Windform XT 2.0 CRP، نسخه جدید Windform XT با قدرت کششی و مدول کششی بیشتر و افزایش ۴۶ درصدی طول کششی در زمان شکست، چاپ شد.

اجزای بدنه / شاسی Tundra-M و درب قابل جابجایی با پلی آمید تقویت شده با فیبر کربن Windform SP ساخته شده است. همچنین مشابه با XT 2.0، SP گزارش شده است که قدرت ضربه و طول کشیدن در هنگام شکست از XT بیشتر است و نشان دهنده افزایش مقاومت در برابر شوک، ارتعاش و تغییر شکل است، مقاومت دمایی بالاتر و مقاومت در برابر جذب رطوبت برای محافظت از باتری ها، سیستم خنک کننده و الکترونیک است.

در طی چاپ، تاثیرات حرارتی CRP در پخت لیزری کنترل می شود زیرا “ضعف” ضخامت در لایه ها می تواند قطعات مونتاژ نهایی را به خطر بیندازد. به نظر می رسد مواد چاپی ۳ بعدی توانایی مقاومت در برابر استرسهای محاسبه شده را داشته باشند که شامل فشاری و کششی و همچنین نیروهای ارتعاشی هستند.

آزمایشات پرواز و فرود، عملکردهای نمونه اولیه را تأیید کرد، در حالی که تست های مونتاژ / جداسازی قطعات مختلف به طراحی برای تولید کمک کرد. لیتس می گوید: “فناوری پخت لیزر Windform، ما را قادر به سرعت نمونه برداری از اجزای کلیدی محصول ما، با هزینه پایین و بسیار سریع تر از قالب گیری تزریق پلاستیک است و ما را قادر به داشتن نمونه اولیه پرواز با تقریبا همان ویژگی های مکانیکی مانند پلاستیک قالب تزریقی می کند”

Tundra-M فقط برنده ی جایزه ی Red Dot Award 2018 از (Red Dot GmbH (Essen, Germany برای طراحی محصولی برجسته شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل