۴۰۲ مسکن روستایی در غرب خراسان رضوی مقاوم سازی شدند

سبزوار- ایرنا- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار گفت: ظرف یک سال اخیر ۴۰۲ واحد مسکن روستایی در شهرستانهای سبزوار، خوشاب و داورزن واقع در غرب خراسان رضوی مقاوم سازی شدند.
سیدمجید نجاتی روز یکشنبه مورخ ۲۷/۰۱/۱۳۹۷ در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای مقاوم سازی این واحدهای مسکونی ۷۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شد.
وی سقف این تسهیلات را ۱۸۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۱۵ساله و کارمزد پنج درصد اعلام و بیان کرد: از ۴۰۲ واحد ۱۹۲ واحد مسکن روستایی در سبزوار، ۱۱۸ واحد در خوشاب و ۹۲ مسکن روستایی در داورزن مقاوم سازی شده اند.
او ادامه داد: هم اکنون نیز ۵۷۶ فقره تسهیلات مقاومسازی مسکن روستایی به روستاییان این مناطق تخصیص یافته که در مرحله معرفی به بانک و شروع عملیات ساخت قرار دارند.
وی گفت: طرح‌‌های توسعه و مقاوم ‌‌سازی خانه‌ ‌های روستاییان با هدف ساخت مسکن مقاوم و بادوام و جلوگیری از مهاجرت انجام می‌ شود. از ابتدای آغاز طرح مقاوم سازی در سال ۱۳۸۴تاکنون ۱۰ هزار و ۹۳۵ واحد مسکونی روستایی با اعتبار هزار و ۵۰ میلیارد ریال در این شهرستانها مقاوم سازی شده و ۱۰ هزار و ۷۶۸ نفر برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده اند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبزوار افزود: طی این مدت مقاوم سازی هشت هزار و ۸۱ واحد مسکونی به پایان رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. ۷۸هزار نفر در قالب ۱۹۰ روستا جمعیت روستایی شهرستان سبزوار را تشکیل می دهند. همچنین جمعیت روستایی شهرستان خوشاب ۳۳ هزار و ۴۰۰ نفر است که در ۶۱ روستا زندگی می کنند. شهرستان داورن نیز دارای ۴۰ روستا با جمعیت ۱۸ هزار نفر است. مرکز شهرستانهای داورزن، سبزوار و خوشاب به ترتیب در فاصله ۳۱۰ ، ۲۳۰ و ۲۰۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارند.

3.9/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل