فیبر کربن به دنبال جریان اصلی در بخش خودرو تا سال ۲۰۲۵ است

طبق تحقیقات Lux Research انتظار می رود که سرعت پیشرفت تکنولوژی، پلاستیک های تقویت شده فیبر کربن (CFRPs) برای دستیابی به استفاده گسترده از وزن سبک خودرو تا سال ۲۰۲۵ آماده شود.

در حال حاضر پیشرفت هایی که در زمینه تولید فیبر، رزین و کامپوزیت انجام می شود، به یک بازار ۶ میلیارد دلاری CFRP خودرو در سال ۲۰۲۰ منجر خواهد شد که بیش از دو برابر پیش بینی قبلی است. حتی اگر این رقم برای استفاده در وسایل نقلیه اصلی باشد، این رقم با قابلیت بالقوه کامل فیبر کربن تقویت شده CFRP در خودرو کاهش می یابد.

 

روند فعلی به شدت نشان می دهد که استفاده از پلاستیک های تقویت شده با فیبر کربن در اواسط سال ۲۰۲۰، پذیرش اصلی و شرکت ها در سراسر زنجیره ارزش باید خود را به استفاده از تغییرات آینده تبدیل کند. با این حال، گرایشهای بلندمدت به سمت شهرنشینی، ارتباطات و اتوماسیون، نشان می دهد که می تواند یک پنجره زمانی محدود برای عبور از فضای خودرو وجود داشته باشد.

آنتونی ویکاری و همکار پژوهشی اش لوک و نویسنده اصلی این گزارش می گوید:

توسعه دهندگان فیبر کربن تقویت شده CFRP باید به سرعت نوآوری برای غلبه بر هزینه های بالا که تا کنون مواد را به بازارهای کمتر حساس به قیمت مانند هوا فضا و کالاهای ورزشی محدود کرده اند، ادامه دهند.

در میان یافته های شرکت تحقیقاتی نشان داده شده است که تعداد مشارکت مستقیم بین خودروسازان یا تامین کنندگان خودروی Tier-1 و پخش کننده های فیبر کربن از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۱۲ از دو برابر به ۱۱ برابر افزایش داشته است. Toray، با مشارکت با Plasan Carbon Composites and Magna، تازه ترین روابط را شکل داده است هزینه های تولید دیگر نیز باید کاهش یابد. خود فیبر کربن، در قیمت ۲۸ دلار در کیلوگرم برای فیبر مدول استاندارد، تنها ۲۲ درصد از هزینه CFRP نهایی را نشان می دهد. برای کاهش سرمایه، نیروی کار، انرژی، رزین و هزینه های پردازش، پیشرفت های اضافی لازم است که با هم ۷۸ درصد باقیمانده را تشکیل می دهند.

Lux Research با استفاده از یک ابزار پیش بینی کننده، تاخیر حدود ۱۸ سال بین پیشرفت فعالیت ثبت اختراعات و دستیابی به نقاط عطف پذیری تجاری را در بر گرفت. با پیشرفت عمده دیگری در فعالیت ثبت اختراعات CFRP که در سال ۲۰۰۷ اتفاق افتاده است، در اواسط سال ۲۰۲۰ احتمالا استفاده از خودروهای بزرگ در مقیاس بزرگ محتمل خواهد بود.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل