تهران|سهم بخش عمرانی در بودجه ۹۷ شهرداری شهریار ۷۰ درصد است

علی مهدور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهریار، با اشاره به روند تصویب بودجه شهرداری در سال جاری اظهار داشت: شهرداری لایحه بودجه ۳۸۰ میلیاردی خود را به شورا تحویل داده که پس از بررسی در کمیسیون‌های تخصصی و جلسات متعدد، هزینه‌کرد آن در پروژه‌های مختلف ورزشی، خدماتی، اجتماعی، عمرانی و اقتصادی در قالب برنامه شورای پنجم مشخص و برای تصویب به کمیته تطبیق فرمانداری ارائه شده است.

وی بیان کرد:‌ تلاش ما بر این است که بودجه تدوین شده به سمتی حرکت کند که بیش از ۷۰ درصد آن صرف اقدامات در حوزه عمرانی و بهبود خدمات به شهروندان و تنها ۳۰ درصد از آن در مسیر هزینه‌های جاری قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر شهریار سپس با بیان اینکه تزریق ارزش افزوده توانسته حرکت مطلوبی در رشد و توسعه هر منطقه ایجاد کند افزود: این موضوع سبب شده تا در بکارگیری توانمندی‌های داخلی و جذب سرمایه‌گذار آن‌گونه که لازم است اقدام شود.

مهدور ادامه داد: ارزش افزوده یک بازوی توانمند برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای رشد و کاهش برخی دغدغه‌هاست، از این‌رو شهرداری را مجاب کرده‌ایم که کارگروه تحقیقاتی مناسبی برای احصا منابع درآمدی صحیح تشکیل دهد و به جد نیز پیگیر آن باشد و حتی در صورت لزوم، متمم بودجه در سال جاری برای این میزان بودجه در شهریار نیز در نظر گرفته شود.

وی همچنین با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی از جمله اولویت‌های شورای شهر شهریار است تصریح کرد:‌ به دنبال این هستیم که با جذب سرما‌یه‌گذار در حوزه گردشگری، تجاری، صنعتی، اشتغال، ورزشی و فرهنگی بتوان بخش زیادی از بودجه را فراهم کنیم، که علاوه بر این ممیزی و ارزش افزوده نیز به عنوان دیگر منابع درآمدی مطرح می‌باشند.

رئیس شورای شهر شهریار گفت: بودجه تعیین شده به منظور مراقبت جدی از همه داشته‌های شهر است، از این‌رو باید در بودجه‌بندی با رعایت قانون به خوبی حرکت کنیم تا بتوان شهر را به بهترین داشته‌ها و زیرساخت‌ها مجهز و حبات شهر را روزبه‌روز پویاتر و روزآمدتر کرد.

مهدور سپس با اشاره به جمعیت ساکن و شناوری که در شهریار وجود دارد اظهار داشت:‌ شهرستان شهریار با این میزان جمعیت دارای پتانسیل‌های بالا و بالقوه‌ای است که بهره‌گیری از آن تدابیر و برنامه‌ای ویژه‌ می‌طلبد.

وی در پایان با اشاره به لزوم رعایت سرانه‌ها و تلاش در تحقق آن خاطرنشان کرد:‌ این موضوع علاوه بر اینکه در بودجه شهرداری دیده شده است در پارلمان شهری نیز با هماهنگی و تعاملی که در سطح شهرستان و استان وجود دارد، تلاش شده تا با ایجاد رشدی متوازن و متناسب با جمعیت شهرستان، شرایطی را برای بهره‌برداری همه شهروندان از خدمات شهری به وجود آورد.

3.3/5 - (50 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل