ساخت مدارس آپارتمانی در همدان، ملایر و نهاوند

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان از ساخت مدارس تحت عنوان مدارس آپارتمانی انتقاد کرد و گفت: این مشکل عمدتا در مدارس شهرستان‌های همدان، ملایر و نهاوند وجود دارد. به گزارش ایسنا، فرزاد تیموری چهارشنبه ۵ اردیبهشت در شورای آموزش و پرورش استان همدان،‌ با اشاره به مدارس غیرانتفاعی اظهار کرد: ایجاد اشتغال و ایجاد فضاهای آموزشی از جمله مزایای فعالیت این مدارس است.مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان تأکید کرد: وجود مدارس غیردولتی به ویژه در شهرستان همدان که تراکم جمعیت دانش‌آموزی بالاست، ضروری به نظر می‌رسد. وی خاطرنشان کرد: به جز تعیین استحکام بنا و ظرفیت مدارس غیردولتی، مابقی مسئولیت این مدارس با اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان است.

تیموری تصریح کرد: ساختمان‌های جدید عمدتا به شکل آپارتمانی ساخته می‌شوند و در این ساختمان‌ها امکان ایجاد مدارس آپارتمانی وجود ندارد که این نوع مشکل عمدتا در مدارس شهرستان‌های همدان، ملایر و نهاوند وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز از افزایش ۳٫۴۲ درصدی مدارس غیردولتی در استان خبر داد.

محمد پورداوود تصریح کرد: در سال ۹۲، ۵ درصد از مدارس استان همدان را مدارس غیردولتی تشکیل می‌دادند اما اکنون این میزان به ۸٫۴۲ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: از مجموع ۲۶۶ هزار و ۸۶۰ نفر دانش‌آموز استان همدان، ۲۲ هزار و ۴۶۱ نفر در مدارس غیرانتفاعی مشغول به تحصیل هستند.

همدان و ساخت مدارس آپارتمانی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان نیز از رایگان شدن ویزیت پزشکان عمومی در درمانگاه فرهنگیان برای بازنشستگان فرهنگی خبر داد.

محمد بداغی به بیان برخی برنامه‌های این معاونت در سالجاری پرداخت و اظهار کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی پاتولوژی فرهنگیان، قسطی کردن هزینه‌های دندانپزشکی برای فرهنگیان، ایجاد تفاهم‌نامه همکاری با سایر ادارات برای توسعه خدمات درمانی، پیگیری تکمیل و راه‌اندازی ساختمان جدید فرهنگیان تویسرکان و ارتقاء ساعات کاری خدمات درمانگاه‌ها از جمله اقدامات خواهد بود.

وی با بیان اینکه درمانگاه فرهنگیان همدان با ارائه خدمات درمانی ارزان‌قیمت به فرهنگیان در راستای تسهیل ارائه خدمات گام برمی‌دارد، افزود: دسترسی مناسب به مراکز درمانی از جمله ویژگی‌های مناسب این مراکز است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه حدود ۳۰ سال است این مراکز فعال هستند، ادامه داد: این مراکز در شهرستان‌های ملایر، همدان و تویسرکان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه این مراکز با مشکل نیروی انسانی مواجه هستند، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۷ هزار پزشک عمومی در شهرستان همدان فعالیت دارند.

بداغی از توسعه ۱۰۰ درصدی خدمات درمانی درمانگاه فرهنگیان همدان در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: در شهرستان ملایر نیز خدمات این درمانگاه ۴۰ درصد ارتقاء یافته است.

وی در ادامه با اشاره به آزمایشگاه فرهنگیان همدان گفت: در سال گذشته ۷ هزار و ۷۱ نفر در آزمایشگاه فرهنگیان همدان پذیرش شدند که نسبت به سال ۹۵، ۹درصد رشد داشته است.

2.4/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل