تولید کامپوزیت با ترکیب الیاف کربن و نانولوله کربن

شرکت توهو تناکس (Toho Tenax) موفق به تولید کامپوزیت مقاوم در برابر شوک و با استحکام کششی بالا شده است. این کامپوزیت از ترکیب الیاف کربنی و نانولوله‌کربنی تشکیل شده در بخش هوافضا کاربرد دارد. این شرکت ژاپنی که به گروه تیجین (Teijin) تعلق دارد، صاحب فناوری الیاف کربنی بوده و در بخش کسب و کار تولید کامپوزیت‌ها فعالیت می‌کند. این شرکت اخیراً اعلام کرده که کامپوزیت جدیدی با استفاده از نانولوله‌های کربنی تولید کرده است. این کامپوزیت از ماتریکس حاوی رزین تشکیل شده که در آن الیاف کربنی قرار داده شده است. از این کامپوزیت به عنوان ماده واسط به‌منظور تقویت پلاستیک‌ها استفاده می‌شود.

تولید کامپوزیت با ترکیب الیاف کربن و نانولوله کربن

سطح نانولوله‌ها به گونه‌ای اصلاح می‌شود که بتواند به خوبی در ساختار محصول نهایی پخش شود. تولید کامپوزیت از ترکیب الیاف کربنی و نانولوله‌های کربنی تشکیل شده و به دلیل وجود این ماده، در برابر شوک مقاوم است و استحکام کششی بالایی دارد. از آنجایی که پخش متعادلی از نانولوله‌های کربنی در این کامپوزیت انجام شده، الیاف کربنی از این کامپوزیت جدا نمی‌شوند و مشکل پوسته پوسته شدن در آن دیده نمی‌شود.
گروه تیجین به سرعت در حال توسعه کامپوزیت‌های جدیدی برای استفاده در بخش ورزشی، هوافضا و صنعت سرگرمی است، کامپوزیت‌های سبکی که در برابر شوک مقاوم بوده و استحکام کششی بالایی دارند. استفاده از این کامپوزیت‌ها منجر به کاهش وزن و بهبود عملکرد محصول نهایی می‌شود.
از آنجایی که حوزه‌های مختلف، الزامات ویژه خود را دارند، در نتیجه خواص این کامپوزیت برای کاربردهای مختلف متفاوت است. برای تأمین این نیازهای مختلف، تیجین در حال توسعه فناوری است که در آن ترکیب‌های مختلفی از الیاف کربنی و رزین صورت گرفته تا محصولی با ویژگی مورد نظر به‌دست آید.

2.6/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل