توسعه و بهسازی فرودگاه آبدانان مطالعه می شود

شادمهر کاظم زاده نماینده مردم در خصوص توسعه و بهسازی فرودگاه آبدانان افزود: خروجی آبدانان به سمت مورموری (پشت قلعه) بدلیل نبود استاندار جاده، بیش از ۲۵ نفر را به کام مرگ کشانده است.

کاظم زاده‌ با اشاره به بحث فرودگاه آبدانان، گفت: اگر فرودگاه آبدانان به سرانجام برسد می تواند بیش از ۲۰۰ هزار نفر را پوشش دهد و مشکلات ارتباطی جنوب استان به مرکز کشور و دیگر نقاط را مرتفع کند.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی سد ورگر را یک ظرفیت مهم دانست که با ۵ میلیون متر مکعب آب، در سال گذشته حداکثر ۵ میلیارد تومان در برنامه بودجه استان در نظر گرفته شده بود که عملا در بحث اجرایی چیزی دیده نشد.

وی همچنین خواستار تخصیص آب از عقبه سد کرخه به زمین های مستعد بخش کلات مورموری شد که با اجازه برداشت آب از عقبه سد کرخه، بیش از ۱۵ هزار هکتار از اراضی این منطقه از دیم به آبی تبدیل می شود.

برنامه ها و چشم اندازهای توسعه در شهرستان

استاندار ایلام نیز با اشاره به برنامه ها و چشم اندازهای توسعه در شهرستان، گفت: همدلی و هم افزایی مسئولان در کنار کار کارشناسی شده، آینده روشنی برای شهرستان را تداعی کرده است.

قاسم سلیمانی دشتکی با بیان اینکه اتحاد مردم و مسوولان باعث اقتدار و صلابت نظام می شود، افزود: کسانی که بر طبل تفرقه بین استاندار و نمایندگان و مردم می زنند سخت در اشتباه هستند چراکه هیچ شکافی بین مسوولان استانی وجود ندارد.

وی با اشاره به مشکلات شهرستان، تونل کبیرکوه را نقطه خروج آبدانان از بن بست اقتصادی و جغرافیایی دانست و گفت: کار حفاری تونل کبیرکوه تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

استاندار ایلام افزود: بهبود مسیر آبدانان به مورموری (پشت قلعه)، اتمام واریانت گوراب در مسیر آبدانان به میمه و ملکشاهی، رفع مشکل تامین آب ۱۷ روستای شهرستان، ایجاد ۱۰ بند سنگی برای مهار سیلاب ها، توسعه و بهبود پارک توریستی سراب، بازسازی چمن استادیوم ورزشی، تعمیرات و بهسازی امامزاده سید صلاح الدین محمد (ع) و مسجد جامع در اولویت کارها است.

بهسازی فرودگاه آبدانان ضروری است

امام جمعه آبدانان در این دیدار گفت: شهرستان آبدانان با تقدیم ۲۱۷ شهید به آرمان های انقلاب دین خود را به نظام ادا کرده است اما شهرستانی توسعه نیافته یا کمتر توسعه یافته است که با کار کارشناسی باید ظرفیت های شهرستان شناخته و برای توسعه آن ها قدم برداشت.

حجت الاسلام حسین حاجیلری در ادامه با اشاره به برخی ظرفیت های موجود شهرستان، خواستار بهسازی فرودگاه آبدانان شد.

در این مراسم، منوچهر مرادخانی، عیسی باقری، آذر تاجمیر و موسی اسکندری بعنوان نماینده و معتمد مردم و ایلات سه بخش مرکزی، مورموری و سرابباغ به بیان سخن و مشکلات توسعه شهرستان همچون زیرساخت های راه های مواصلاتی و نقاط حادثه خیز، تسریع در ساخت تونل کبیرکوه، فرودگاه و توسعه کشاورزی سنتی به مدرن و استفاده از آب عقبه سد کرخه در بخش کلات مورموری و کارخانه سیمان، سد ورگر، درمانگاه تامین اجتماعی و پزشکی قانونی پرداختند.

3/5 - (45 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل