توافق های جدید شهرداری تهران برای اتمام پروژه های عمرانی

محمدعلی افشانی در جریان بازدید از پارکینگ نیایش و مراحل پایانی تکمیل پروژه تونل آرش – اسفندیار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این پروژه براساس اطلاعاتی که به من داده شده است؛ در سال‌جاری به پایان خواهد رسید، گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه ۱۲۰ میلیارد تومان است و تلاش این است که با احداث این اتوبان، ترافیک از شرق به نیایش منتقل شده و به حل مشکل ترافیکی این منطقه کمک شایانی خواهد شد. شهردار در پاسخ به این سؤال خبرنگاران که آیا واقعاً تونل آرش – اسفندیار می‌تواند از بار ترافیکی بکاهد یا باری به مشکلات ترافیک تهران خواهد افزود، گفت: این پروژه حتماً مورد بهره‌ برداری قرار گرفته و تأثیر مثبت خواهد گذاشت اما اینکه تصور کنیم با یک تونل؛ مشکل ترافیکی تهران حل می‌شود؛ ممکن نیست بلکه فقط می‌تواند روی ترافیک تأثیر بگذارد.
افشانی ادامه داد: البته استفاده از پیاده‌ روها و دوچرخه نکته‌ای بود که من بارها در برنامه خود روی آن تأکید کردم اما اینها پروژه‌هایی است که با گذشت زمان نتیجه‌اش مشخص خواهد شد.
شهردار همچنین در جریان بازدید از پارکینگ نیایش درباره روند پروژه‌ها گفت: همان‌طور که همه مردم تهران استحضار دارند وضعیت مالی شهرداری تهران مطلوب نیست و میزان بدهی شهرداری بسیار بالاست همه تلاش ما این است که پروژه‌ها را با ترتیب میزان پیشرفت فیزیکی زودتر تمام کنیم. شهردار در رابطه با دیدار اخیرش با رئیس جمهوری نیز گفت: در دیدار من با آقای رئیس جمهوری سطح گفت‌وگوها بالاتر از پروژه‌های عمرانی بود. مهم‌ترین مباحث مطرح شده نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بود که توسط رئیس جمهوری نیز به‌عنوان اولویت در سال ۹۷ اعلام شد.
وی ادامه داد: نکته بعدی که در این جلسه مطرح شد معضل بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهری بود که ایشان تأکید کردند حمایت کافی را خواهند داشت و درجلسه هیأت دولت نیز تأکید کردند که دولت با تمام توان کنار شهرداری تهران است و شهرداری تهران هم باید با قدرت کنار دولت باشد. امیدوار هستم با این تعامل و همکاری قدم‌های اساسی برداشته شود اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که محدودیت منابع هم برای دولت و هم برای شهرداری وجود دارد. با توجه به اهمیت این دو موضوع بی‌تردید دولت همکاری لازم را خواهد داشت. وی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه در رابطه با حفظ باغ‌ها صحبت شد و مواردی مورد تأکید ایشان بود که من آنها را در دستور کار و در اولویت قرار خواهم داد.
شهرداری تکالیف خود در تکمیل مصلی را انجام می‌دهد
شهردار تهران همچنین در بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در جمع خبرنگاران درباره تعیین تکلیف مصلای تهران گفت: مصلی یک مجتمع عظیم است و اعتبار آن از منابع مختلف تأمین می‌شود و شهرداری هم بخشی را که از ابتدا بر عهده‌اش گذاشتند، با قدرت انجام می‌دهد.

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل