فراخوان دولت به ۲۵۰ هزار بیکار با طرح نوسازی بافت‌های فرسوده جهت اشتغالزایی

هوشنگ عشایری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ها در پاسخ به این پرسش که برنامه بازآفرینی شهری چه میزان اشتغالزایی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: قرار است بر اساس طرح بازآفرینی شهری،‌ سالانه ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری ساخته شود.

وی بیان کرد: اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ساخت و ساز در این بافت‌ها بر اساس فرمول‌های اقتصادی، هر واحد مسکونی با میانگین ۷۰ تا ۸۰ مترمربع باعث ایجاد اشتغال ۲٫۵ نفر می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: با توجه به این‌که ۱۰۰ هزار واحد در سال تولید می‌شود،‌ بنابراین سالانه ۲۵۰ هزار شغل ایجاد می‌شود و این برنامه ارتباط مستقیمی با اشتغالزایی در کشور دارد.

عشایری همچنین در واکنش به انتقاد برخی کارشناسان مسکن به ورود دولت به بازآفرینی شهری، گفت: این‌که گفته می‌شود دولت باید در یک بُعد وارد شود، یک برداشت اشتباهی است. دولت مسئول همه امورات کشور است و بنابراین هیچوقت به صرف نگاه اقتصادی وارد حوزه‌ای نمی‌شود.

وی با بیان این‌که دولت به حوزه فرهنگ، اقتصاد، اجتماعی و… وارد می‌شود ادامه داد: جریان بازآفرینی شهری یک برنامه اقتصادی،‌اجتماعی و نهادی به شمار می‌رود که فنی و مهندسی نیز هست. لذا وقتی دولت به موضوع بازآفرینی شهری توجه می‌کند یعنی این‌که به موضوعات اقتصادی،‌فرهنگی، اجتماعی و … توجه می‌کند.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل