استان خوزستان

به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، در هفته گذشته زلزله‌های متعددی شهرهای استان خوزستان را لرزاند که کمترین آن ۲٫۵ و بزرگترین آن ۴٫۲ ریشتر بوده است.

زلزله‌های ثبت شده از ۲۹ اردیبهشت تا ۴ خرداد در استان خوزستان

ردیف شهر  بزرگای زلزله زمان رخداد
۱ لالی ۲٫۶ ۲۹ اردیبهشت
۲ چغامیش ۳٫۱ ۲۹ اردیبهشت
۳ میانرود ۴٫۲ ۳۰ اردیبهشت
۴ چغامیش ۲٫۸ ۳۱ اردیبهشت
۵ چغامیش ۳٫۴ ۳۱ اردیبهشت
۶ دزفول ۳٫۱ ۳۱ اردیبهشت
۷ میانرود ۲٫۸ اول خرداد
۸ میانرود ۲٫۷ اول خرداد
۹ میانرود ۳٫۲ اول خرداد
۱۰ شوش ۳٫۱ ۲ خرداد
۱۱ شوش ۲٫۹ ۲ خرداد
۱۲ شوش ۲٫۶ ۲ خرداد
۱۳ شوش ۲٫۷ ۲ خرداد
۱۴ شوش ۲٫۵ ۲ خرداد
۱۵ شوش ۳٫۱ ۲ خرداد
۱۶ دزفول ۳٫۴ ۲ خرداد
۱۷ میانرود ۳٫۴ ۲ خرداد
۱۸ میانرود ۲٫۸ ۲ خرداد
۱۹ سالند ۲٫۸ ۲ خرداد
۲۰ میانرود ۳٫۳ ۲ خرداد

علاوه بر آن در کیانشهر استان کرمان با زلزله ۴، ازگله استان کرمانشاه با زلزله ۴٫۵، صالح آباد استان ایلام با زلزله ۴ و سمنان استان سمنان با زلزله ۴ ریشتری لرزیدند.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۹ اردیبهشت

در حاجی‌آباد استان هرمزگان زلزله ۳٫۲ ریشتری در عمق ۳٫۲ کیلومتری رخ داد. کانون این زمین‌لرزه در ۲۲ کیلومتری حاجی‌آباد استان هرمزگان، ۵۳ کیلومتری دوبرجی و ۶۳ کیلومتری رستاق استان فارس گزارش شد.

بندر خمیر استان هرمزگان با زلزله ۳٫۶ ریشتری لرزید. عمق این زلزله در ۲۰ کیلومتری و کانون آن در ۴۰ کیلومتری بندر خمیر، ۴۴ کیلومتری رویدر و ۵۸ کیلومتری لافت استان هرمزگان بوده است.

در استان خوزستان بعد از ثبت زلزله ۲٫۶ ریشتری در لالی، زلزله ۳٫۱ ریشتری در چغامیش استان خوزستان رخ داد. عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۱۲ کیلومتری چغامیش، ۱۲ کیلومتری میانرود و ۱۳ کیلومتری دزفول استان خوزستان بوده است.

در کوهبنان استان کرمان زلزله ۲٫۵، کاکی استان بوشهر زلزله ۲٫۹ و گهواره استان کرمانشاه زلزله ۲٫۷ ریشتری به ثبت رسید.

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت

درح استان خراسان جنوبی بعد از ثبت یک زلزله ۲٫۵ ریشتری با زلزله ۳٫۶ ریشتری لرزید. عمق این زمین‌لرزه در ۷ کیلومتری و کانون آن در ۲۵ کیلومتری درح، ۴۶ کیلومتری شوسف و ۷۰ کیلومتری نهبندان استان خراسان جنوبی بوده است.

در تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۳٫۲ ریشتری به ثبت رسید که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۷ کیلومتری تسوج و ۳۴ کیلومتری شرفخانه استان آذربایجان شرقی و ۲۸ کیلومتری خوی استان آذربایجان غربی رخ داد.

کیانشهر استان کرمان با زلزله ۴ ریشتری لرزید که در عمق ۸ کیلومتری رخ داد. کانون این زمین‌لرزه در ۲۱ کیلومتری کیانشهر، ۲۵ کیلومتری کوهبنان و ۲۸ کیلومتری راور استان کرمان بوده است.

کوهبنان این استان همچنین زلزله ۲ و ۶ ریشتری را تجربه کرد.

میانرود استان خوزستان با زلزله ۴٫۲ ریشتری لرزید. این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری و در ۷ کیلومتری میانرود، ۱۲ کیلومتری چغامیش و ۱۲ کیلومتری دزفول استان خوزستان به ثبت رسید.

اهرم استان بوشهر نیز زلزله ۳٫۱ ریشتری را تجربه کرد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۱ کیلومتری اهرم، ۲۵ کیلومتری کلمه و ۲۵ کیلومتری دلوار استان بوشهر بوده است. در این منطقه همچنین زلزله دیگری به بزرگای ۳٫۲ در عمق ۱۰ کیلومتری گزارش شد.

بهاباد استان یزد دو زلزله ۲٫۶، ساغند این استان زلزله ۲٫۵، را تجربه کردند.

دوشنبه ۳۱ اردیبهشت

کوار استان فارس زلزله ۲٫۶، ارکواز استان ایلام زلزله ۲٫۶، نجف شهر استان کرمان زلزله ۲٫۷، در چغامیش استان خوزستان زلزله‌های ۲٫۸ و ۳٫۴ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری به ثبت رسید. کانون این زمین‌لرزه در ۱۲ کیلومتری چغامیش، ۱۴ کیلومتری میانرود و ۱۴ کیلومتری دزفول استان خوزستان رخ داده است.

در این منطقه همچنین زلزله‌های ۲٫۶ ، ۲٫۹ و ۳٫۲ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید.

دزفول استان خوزستان نیز با زلزله ۳٫۲ ریشتری لرزید که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در ۱۶ کیلومتری دزفول، ۲۱ کیلومتری اندیمشک و ۲۳ کیلومتری چغامیش استان خوزستان بوده است.

در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۳ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد.

سه‌شنبه اول خرداد

میانرود استان خوزستان زلزله‌های ۲٫۸، ۲٫۷، ۳٫۲ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتر، ۳٫۸ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری، ۳٫۳ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری، در چغامیش این استان زلزله ۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری، در خراجو استان آذربایجان شرقی زلزله ۳٫۳ ریشتر در عمق ۱۳ کیلومتری رخ داد. کانون رو مرکزی این زلزله در ۱۷ کیلومتری خراجو، ۲۴ کیلومتری مراغه و ۲۷ کیلومتری نظرکهریزی استان آذربایجان شرقی رخ داده است.

هجدک استان کرمان زلزله ۲٫۹، کیانشهر استان کرمان زلزله‌های ۲٫۷ و ۲٫۵، ۳٫۵ ریشتری در عمق ۸ کیلومتری، در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۴٫۵ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید. زلزله ۳٫۵ ریشتری در عمق ۱۸ کیلومتری و دو زلزله ۲٫۷ ریشتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

در صالح آباد استان ایلام زلزله ۴ ریشتری گزارش شد که عمق آن در ۱۸ کیلومتری و کانون رومرکزی این زمین‌لرزه در ۱۰ کیلومتری صالح آباد، ۲۹ کیلومتری مهران و ۳۶ کیلومتری ایلام استان ایلام بوده است.

کوار استان فارس زلزله ۳٫۱ ریشتر را تجربه کرد که عمق این زمین‌لرزه در ۸ کیلومتری و کانون آن در ۹ کیلومتری کوار،۲۱ کیلومتری کوهنجان و ۳۱ کیلومتری میمند استان فارس گزارش شده است.

مجن استان سمنان نیز با زلزله ۴ ریشتری لرزید. عمق این زمین‌لرزه در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۹ کیلومتری مجن و ۲۵ کیلومتری امیریه استان سمنان و ۲۹ کیلومتری فاضل آباد استان گلستان گزارش شد.

در امیریه این استان نیز زلزله ۳٫۵ ریشتر رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۶ کیلومتری امیریه، ۱۹ کیلومتری مجن و ۲۲ کیلومتری بسطام استان سمنان بوده است.

در اهرم استان بوشهر زلزله ۳٫۴ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۹ کیلومتری اهرم، ۲۹ کیلومتری دلوار و ۲۹ کیلومتری برازجان استان بوشهر بوده است.

چهارشنبه ۲ خرداد

در بافت استان کرمان زلزله ۲٫۹، شوش استان خوزستان زلزله ۳٫۳ ریشتر را تجربه کرد که عمق این زمین‌لرزه در ۱۲ کیلومتری و کانون آن در ۶ کیلومتری شوش، ۱۹ کیلومتری میانرود و ۲۹ کیلومتری چغامیش استان خوزستان بوده است. در این منطقه همچنین زلزله‌های ۲٫۹ و ۲٫۷، ۲٫۵، ۲و۶ و ۳٫۱ ریشتری در عمق ۸ کیلومتری رخ داد.

در دزفول این استان بعد از ثبت یک زلزله ۲٫۸ ریشتری زلزله ۳٫۴ ریشتری به ثبت رسید که عمق آن در ۱۱ کیلومتری بوده است. سالند این استان نیز با زلزله ۲٫۸ ریشتر لرزید.

در میانرود این استان همچنین زلزله ۳٫۴ و ۳ ریشتری، ۲٫۶، رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و ۳٫۳ ریشتر بوده است.

در مجن استان سمنان زلزله ۲٫۹، ونک استان اصفهان زلزله ۲٫۶، دوگنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۳٫۴ ریشتری را تجربه کرد که عمق این زمین‌لرزه در ۸ کیلومتری و کانون آن در ۲۲ کیلومتری دوگنبدان و ۳۰ کیلومتری باشت استان کهگیلویه وبویر احمد و ۳۱ کیلومتری بابامنیر استان فارس بوده است.

در میانرود استان خوزستان زلزله های ۳٫۳ در عمق ۱۰ کیلومتری، دو زلزله ۳٫۹ ریشتری در عمق‌های ۹ کیلومتری و ۱۰ کیلومتری و ۲٫۸ ریشتری رخ داد. در دزفول این استان نیز زلزله ۳٫۴ و ۲٫۹ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتری، شوش استان خوزستان زلزله ۲٫۸ ریشتر به ثبت رسید.

پنج‌شنبه ۳ خرداد

در دزفول استان خوزستان زلزله ۳ ریشتر در عمق ۱۴ کیلومتری، در شوشتر این استان زلزله ۳٫۳ ریشتر در عمق ۲۵ کیلومتری و ۲٫۵ ریشتر و گوریه این استان زلزله‌های ۳٫۴ ریشتر در عمق ۲۵ کیلومتری و ۳٫۷ ریشتری در عمق ۲۳ کیلومتری گزارش شد.
در شوش استان خوزستان نیز زلزله ۳٫۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری، گتوند این استان زلزله ۳٫۳ در عمق ۱۰ کیلومتری، بستان استان خوزستان زلزله ۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید.

در بهاباد استان یزد زلزله ۲٫۸، سومار استان کرمانشاه زلزله ۲٫۵، ارزوئیه استان کرمان زلزله ۲٫۸، تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۶، سرابله استان ایلام زلزله ۲٫۸ و در سفید سنگ استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۶ ریشتری گزارش شد.

مزدآوند استان خراسان رضوی زلزله ۳٫۳ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری رخ داد و کانون رومرکزی آن در ۳۷ کیلومتری مزدآوند، ۳۸ کیلومتری سفید سنگ و ۴۷ کیلومتری نصراباد استان خراسان رضوی بوده است.

جمعه ۴ خرداد

دوزین استان گلستان با زلزله ۳٫۵ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و مرکز آن در ۳۰ کیلومتری دوزین استان گلستان، ۳۷ کیلومتری گرمه و ۴۳ کیلومتری رباط قره بیل استان خراسان شمالی بوده است.

در برخون استان بوشهر زلزله ۳٫۵ ریشتری رخ داد که عمق این زمین لرزه در ۱۴ کیلومتری و کانون آن در ۲۰ کیلومتری برد خون، ۳۶ کیلومتری آبدان و ۴۶ کیلومتری بندر دیر، بوشهر بوده است.

سومار استان کرمانشاه زلزله ۲٫۵، لالی استان خوزستان زلزله ۲٫۶ و میانرود استان خوزستان زلزله ۲٫۸ را تجربه کرده اند.

 

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با تکنوپل