بتونه اپوکسی

بتونه اپوکسی یکی از مهم‌ترین رزین‌های اپوکسی است که کاربرد بسیار زیادی در صنعت مقاوم سازی ساختمان دارد. بتونه اپوکسی یک ماده دو جزئی فاقد حلال برپایه رزین‌های اپوکسی می‌باشد که به منظور تسطیح سطح بستر پروژه‌های مقاوم سازی و تقویت سازه با کامپوزیت‌های FRP به کار برده می‌شود. رزین اپوکسی چسبندگی بسیار بالایی دارد و دارای مقاومت مکانیکی، شیمیایی و حرارتی بسیار زیادی است، به همین جهت جایگاه ویژه‌ای در صنعت مقاوم سازی سازه و ساخت کامپوزیت‌های FRP دارد. نام دیگر بتونه اپوکسی ترمیم کننده اپوکسی است، زیرا از این ماده ارزشمند در ترمیم سطوح بتنی جهت نصب الیاف FRP در پروژه‌های مقاوم سازی نیز استفاده می‌گردد. انواع مختلف ترمیم کننده‌های اپوکسی در  فروشگاه اینترنتی تکنوپل موجود می‌باشند که بسته به نیاز کار مقاوم سازی و بهسازی مورد نظر می‌توان از طیف گسترده این محصولات استفاده نمود.

بتونه اپوکسی یک ماده با ظاهر خمیری خاکستری رنگ می‌باشد که به منظور ترمیم سطوح بتنی و تسطیح نمودن آن‌ها و پر نمودن درزها و شکاف‌ها در مقاوم سازی سازه استفاده می‌گردد. قابلیت چسبندگی این ترمیم کننده اپوکسی بسیار زیاد است و جهت نصب قطعاتی مانند قطعات فلزی، آجری، سرامیک، قطعات کامپوزیت FRP و … نیز از آن استفاده می‌گردد. کارآمدی بسیار بالای این رزین اپوکسی در صنعت مقاوم سازی باعث شده خرید و فروش بتونه اپوکسی رونق فراوانی داشته باشد و جز یکی از بهترین محصولات جهت تقویت قطعات بتنی کم مقاومت و آسیب دیده به شمار آید. از نظر اقتصادی قیمت فروش بتونه اپوکسی ارائه شده در فروشگاه اینترنتی تکنوپل با توجه به کیفیت و کارایی بالای آن بسیار مقرون به صرفه باشد.

ترمیم کننده اپوکسی قابلیت استفاده بر روی سطوح عمودی و افقی را دارد و در زمان گیرش دچار جمع شدگی و انقباض نمی‌گردد. این رزین اپوکسی به راحتی در ترک‌ها نفوذ می‌کند و پس از گیرش به عنوان یک سیستم یکدست و یکپارچه عمل می‌کند که می‌تواند در تقویت سازه‌ها با کامپوزیت‌های FRP و مقاوم سازی سازه‌ها نقش بسزایی داشته باشد. مقاومت بالا، عدم تاثیرپذیری در مقابل رطوبت و عوامل محیطی، سهولت در اجرا و چسبندگی بسیار زیاد بتونه اپوکسی از مزایای دیگر این رزین اپوکسی است که باعث شده در مقاوم سازی ساختمان‌ها جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

قیمت خرید رزین اپوکسی و هزینه اجرای کارهای مقاوم سازی با FRP به عوامل مختلفی وابسته است که از جمله آن می‌توان به نوع محصولات مورد استفاده در مقاوم سازی، محل و شرایط اجرا و … اشاره کرد. در هر صورت باید توجه نمود که مشتریان محترم در  فروشگاه اینترنتی تکنوپل می‌توانند این رزین اپوکسی را با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت تهیه نمایند.

پیش از پر کردن سطوح بتنی با ترمیم کننده اپوکسی سطح مورد نظر باید از هر گونه آلودگی پاک گردد. همچنین باید از استحکام کافی سطوح در نظر گرفته شده جهت تعمیر  و ترمیم بتن یا مقاوم سازی با کامپوزیت FRP اطمینان حاصل کرد. در صورت لزوم باید قسمت‌های سست بتن از آن جدا گردد و  از سیستم باد و مکش جهت تمیز نمودن بهتر سطوح اطمینان حاصل کرد.

علاوه بر مباحث مربوط به مقاوم سازی با کامپوزیت ‌ FRP، پر نمودن خلل و فرج وترک‌ها و تسطیح و ترمیم بتن‌های اسیب دیده می‌توان از بتونه اپوکسی در سرویس‌های حمام، کف سازی کارخانه‌ها، استخرها و به عنوان لایه میانی کف پوش‌های اپوکسی استفاده نمود. رزین‌های اپوکسی انواع و کاربردهای بسیار زیادی دارند و با توجه به هدف مورد نظر در امور مربوط به ترمیم و مقاوم سازی سازه یا کارهای اجرایی می‌توان آن‌ها را به کار گرفت. فروشگاه اینترنتی تکنوپل خدمات فروش انواع ترمیم کننده‌های اپوکسی با برندها و مصارف مختلف را به مشتریان گرامی عرضه می‌دارد. قیمت خرید بتونه‌های اپوکسی در این فروشگاه در مقایسه با کیفیت بالای آن بسیار اقتصادی و به صرفه می‌باشد.      

 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *