ژل اپوکسی

ژل اپوکسی یکی از پرمصرف‌ترین رزین‌های اپوکسی در صنعت مقاوم سازی سازه است. این ماده خاکستری رنگ مدول الاستیسته ، مقاومت و چسبندگی بسیار زیادی دارد. رزین اپوکسی در ساخت کامپوزیت‌های برای استفاده در صنایع مختلف نظیر صنعت مقاوم سازی و بهسازی ساختمان با نصب میلگردهای با روش، نصب لمینت‌های صنعت خودروسازی، صنعت هواپیماسازی و … کاربرد فراوان دارد.قیمت خرید و فروش ژل اپوکسی در مقایسه با خاصیت چسبندگی و کارامدی آن، بسیار مناسب است. فروشگاه اینترنتی تکنوپل خدمات خرید و فروش برترین برندهای ژل اپوکسی را با قیمت مناسب به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

ژل اپوکسی یک ماده دو جزیی با ظاهر ژله‌ای و رنگ خاکستری است که از ترکیب هاردنر و رزین اپوکسی تشکیل شده و یکی از مواد تشکیل دهنده کامپوزیت‌های FRP می‌باشد. چسبندگی این رزین اپوکسی بسیار بالا است و در کارهای مقاوم سازی مقاومت کششی، خمشی و فشاری فوق العاده‌ای از خود نشان می‌دهد.. از دیگر مزایای ژل اپوکسی این است که به خوبی در بتن نفوذ پیدا می‌کند و تحمل زیادی در برابر رطوبت دارد.

نحوه استفاده از رزین اپوکسی بسیار آسان است و سازگاری بسیار زیادی با  محیط زیست دارد، از این رو می‌توان از آن در محیط‌های بهداشتی مانند مراکز بهداشتی، مراکز تهیه مواد دارویی و غذایی استفاده نمود.   همچنین می‌توان ژل اپوکسی  را در کارهای مقاوم سازی و تقویت سازه با کامپوزیت‌های FRP  از جمله تقویت سازه با روش  NSM و نصب لمینت‌های  FRPبه کار گرفت. این چسب اپوکسی در برابر سایش و ضربه مقاومت بالایی دارد و می‌توان در دمای بالا و پایین از آن استفاده کرد. قمیت ژل اپوکسی ارائه شده در فروشگاه اینترنتی تکنوپل با توجه به چسبندگی زیاد و کاربرد وسیع و کیفیت بالای  آن در ساخت پلیمرهای FRP و صنایع مختلف مانند مقاوم سازی، صنایع هوافضا و … بسیار اقتصادی است و این مساله باعث شده خرید و فروش رزین اپوکسی با استقبال گسترده‌ای مواجه گردد.

چسبندگی ژل اپوکسی بسیار زیاد است، از این رو می‌توان در موارد متعدد از آن استفاده کرد. یکی از این موارد نصب میلگردهای FRP با روش NSM می‌باشد که در آن، زمانی که ایجاد شیار روی بتن امکان پذیر است، شکاف‌هایی توسط دستگاه مخصوص بر روی بتن ایجاد می‌‌گردد و میلگردها یا لمینت‌های FRP توسط چسب یا ژل اپوکسی به داخل شکاف فرو برده می‌شوند. روش مقاوم سازی  NSM که با کمک کامپوزیت‌های FRP انجام می‌گیرد بسیار مفید بوده و باعث کاهش ترک‌ها و بهبود خمشی المان سازه‌ای می‌گردد. از رزین اپوکسی می‌توان در انجام کارهای مقاوم سازی مختلف مانند کاشت آرماتور، چسباندن بتن، سنگ‌های طبیعی سخت، سرامیک‌ها، سیمان فیبردار، ملات آجر، بلوک و فلزات مانند آهن، آلمینیوم، چوب، پلی استر، و… استفاده کرد. . علاوه بر این برخی محصولات تخصصی ژل‌‌های اپوکسی در نصب قطعات پیش ساخته بتنی به ویژه صنعت پل سازی استفاده می‌گردند. در فروشگاه اینترنتی تکنوپل خرید برندهای مختلف ژل‌ اپوکسی با کاربردهای متنوع به راحتی امکان پذیر می‌باشد.

این چسب اپوکسی فاقد حلال، به عنوان ژل نفوذگر برای نصب و اتصالات سیستم‌های مقاوم سازی استفاده می‌شود و اختلاط آن بسیار آسان توسط ماله یا غلتک انجام می‌پذیرد. ژل اپوکسی عایق بسیار مقاومی در برابر الکتریسیته می‌باشد و می‌توان از آن در مقاوم سازی با  کامپوزیت‌های FRP به عنوان لایه رابط و عامل چسبندگی بر روی بتن استفاده کرد. از مزایای دیگر رزین اپوکسی این است که در هنگام سخت شدن جمع نمی‌گردد.

انواع مختلف ژل‌های اپوکسی در  فروشگاه اینترنتی تکنوپل با مقاومت‌های فشاری، کششی و خمشی متفاوت موجود می‌باشند که بسته به نیاز کار مقاوم سازی و بهسازی مورد نظر می‌توان از این طیف گسترده محصولات استفاده نمود.

محصولات ژل اپوکسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *